Naujienos

Kviečiame kartu su UNESCO minėti Organizacijos 70-metį

Šiam jubiliejui skirti renginiai turėtų skatinti iniciatyvas, susijusias su lyčių lygybe, darniu vystymusi, kultūrų įvairove, Afrika, socialine integracija, teisingumu ir lygybe, jaunimu, urbanistine plėtra, biologine įvairove, gamtos mokslais, klimato kaita; įvairias meno programas ir pasirodymus, susijusius su Tarptautine moters diena, Pasauline vandens diena, Pasauline kultūrų įvairovės diena dialogui ir vystymuisi arba Tarptautine jaunimo diena. Kviečiame prisijungti!

Europos regiono parengiamoji švietimo konferencija

Vasario 19-20 d. UNESCO vyko regioninė parengiamoji švietimo konferencija, kurioje dalyvavo ir Lietuvos delegacija. Konferencijos buvo organizuotos visuose pasaulio regionuose, siekiant paskatinti diskusijas ir susitarti dėl tarptautinės švietimo darbotvarkės po 2015 m. Pripažįstama, kad nuo 2000 m. įgyvendinant visuotinius švietimo tikslus, pasiekta ženklių postūmių, tačiau dauguma „Švietimas visiems“ tikslų liko nepasiekti. Kartu su naujais iššūkiais, [...]

„Misija Sibiras‘14“ kviečia į kasmetinę fotografijų parodą, skirtą Lietuvos valstybingumo šventėms

Vasario 25 d. 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijos erdvėje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) duris atvers pilietiškumu ir patriotiškumu pulsuojančio projekto „Misija Sibiras‘14“ fotografijų paroda, kurioje bus galima lankytis iki kovo 16 d.

Šiandien Pasaulinė radijo diena!

Jau ketvirtus metus UNESCO kviečia paminėti Pasaulinę radijo dieną. Šiais metais ji skiriama jaunimui, nes UNESCO siekia atkreipti ypatingą dėmesį į vis dar nepakankamai gerai girdimus jaunų žmonių balsus. Daugiau nei pusę visų pasaulio gyventojų sudaro jaunuoliai iki 30 metų, tačiau jų nuomonė, interesai vis dar nėra pakankamai gerai atstovaujami medijose. Tai dažnai atspindi socialinę, ekonominę [...]

Kviečiame minėti Tarptautinę džiazo dieną (balandžio 30 d.)

Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Generalinė direktorė Irina Bokova ir Thelonious Monk džiazo institutas (JAV) balandžio 30 d. kviečia jau ketvirtą kartą visame pasaulyje minėti Tarptautinę džiazo dieną. UNESCO siekia suburti džiazo bendruomenę, paskatinti renginių ir festivalių organizatorius kuo plačiau ir kūrybingiau minėti šią dieną.

Jungtinių Tautų simuliacija ASPnet moksleiviams Estijoje

Estijos nacionalinė UNESCO komisija organizuoja Jungtinių Tautų simuliaciją UNESCO ASPnet mokyklų komandoms, kuri vyks š.m. kovo 27-29 d. Jüri mokykloje, netoli Talino. Dalyvauti kviečiamos viena arba dvi šalies komandos, sudarytos iš 1-2 UNESCO ASPnet mokyklų moksleivių, 16-19 metų amžiaus, besidominčių tarptautinės politikos, diplomatijos ir taikos temomis. Kviečiame mokyklas teikti savo komandų paraiškas iki vasario 4 d. [...]

Kviečiame į “Baltijos kelio pasakojimų” projekto pabaigos šventę

Maloniai kviečiame į projekto pabaigos šventę sausio 28 d. 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato galerijoje. Jos metu visą projekto medžiagą perduosime saugoti Lietuvos centriniam valstybės archyvui.

Kvietimas teikti paraiškas UNESCO/ Jikji apdovanojimui

UNESCO kviečia teikti kandidatūras UNESCO/Jikji apdovanojimui „Pasaulio atmintis“ gauti. Apdovanojimas buvo įsteigtas Pietų Korėjos iniciatyva 2004 m., pagerbiant seniausios pasauliui žinomos knygos „Buljo jikji simche yojeol“ įrašymą į Tarptautinį registrą „Pasaulio atmintis“.

Kvietimas teikti paraiškas į nacionalinį registrą „Pasaulio atmintis“2015 m.

Džiaugdamiesi ir išreikšdami padėką Lietuvos atminties institucijoms už aktyvų dalyvavimą “Pasaulio atminties” programos sklaidoje, rūpestį dėl dokumentinio paveldo išsaugojimo, jo viešinimą, maloniai kviečiame iki 2015 m. kovo 1 d. teikti paraiškas į nacionalinį registrą “Pasaulio atmintis”.

Tarptautiniai šviesos metai

Sausio 19 d. oficialiai prasideda Tarptautinių šviesos ir šviesos technologijų metai. Tai Jungtinių Tautų organizacijos iniciatyva. Svarbiausias siekis – parodyti šviesos ir optikos technologijų reikšmę žmogaus gyvenimui ir visuomenės vystymuisi. Svarbiausias metų akcentas – atskleisti kaip šviesa ir šviesos technologijos skatina pasaulio pažangą bei yra panaudojamos pasaulinėms energijos, žemės ūkio, bendrai ekonomikos, sveikatos ir medicinos, [...]
Daugiau naujienų
Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Romero Bayter (Kolumbija) tapybos paroda

„EXTRACOMUNITARIO“