Naujienos

Kviečiame aktyviai dalyvauti projekte „Baltijos kelio pasakojimai“

"Baltijos kelio pasakojimai" - tai puiki galimybė daugiau sužinoti apie istorinį Baltijos kelią, pasidalinti atsiminimais ir nuotraukomis, palinkėti ir sudalyvauti virtualiame Baltijos kelyje. Kviečiame prisijungti!

KUKUTYNĖ 2014. ANT JŪRAČIŲ, ANT MARAČIŲ… Mažosios Lietuvos moksleiviams ir mokytojams

Š. m. rugpjūčio 11–13 d. Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, bendradarbiaudama su Lietuvos liaudies kultūros centru, Šilutės rajono savivaldybės Kultūros skyriumi ir Kintų Vydūno kultūros centru, rengia tradicinės kultūros mokymus / stovyklą Kukutynė 2014. Ant jūračių, ant maračių..., skirtus Mažosios Lietuvos regionui, kurie vyks Kintuose.

Fotografijų paroda „Athinganos. Ūsuoti vyrai” (Frederikas Grimaud, Prancūzija) jau rugsėjį

Manoma, kad šiandien Prancūzijoje gyvena apie 500 000 asmenų, kurie dažnai vadinami „keliaujančiais žmonėmis“. Frederiko Grimaud, profesionalaus fotografo, paroda skirta „keliaujantiems, kelionių žmonėms“, Prancūzijos romams.

Tęsiama edukacinė akcija „UNESCO Pasaulio paveldo programos“

2014 08 01Visos naujienos
Šio mėnesio UNESCO Pasaulio paveldo specializuota tematinė programa – „Modernaus paveldo programa“. Kviečiame susipažinti! Edukacinė akcijos tikslas – skatinti pažinimo džiaugsmą ir domėjimąsi UNESCO Pasaulio paveldu. Kviečiame taip pat pasidalinti savo pasiūlymais ir pastebėjimais: rugile.balkaite@unesco.lt

UNESCO išleido leidinį „Teisė į mokslą“

Teisė į mokslą yra viena iš fundamentalių žmogaus teisių, kuri plačiai įtvirtinta JTO bei regioniniuose žmogaus teisių dokumentuose. UNESCO organizacija taip pat rūpinasi, kad būtų užtikrintos visavertės ir lygios švietimo galimybės bei aktyviai bendradarbiauja švietimo ir mokslo srityse siekiant tarptautinės taikos bei bendros žmonių gerovės.

Įvyko 2-oji 1970 m. Konvencijos Pagalbinio komiteto sesija

Informuojame, kad 2014 m. birželio 30-liepos 2 d. Paryžiuje (Prancūzija) įvyko 2-oji 1970 m. UNESCO Nelegalus kultūros vertybių įvežimo, išvežimo ir nuosavybės teisės perdavimo uždraudimo priemonių konvencijos (toliau – 1970 m. Konvencija) Pagalbinio komiteto sesija. Jos metu svarstyti įvairūs klausimai ir parengtas 1970 m. Konvencijos įgyvendinimo gairių projektas. Su projektu galite susipažinti paspaustę šią nuorodą, o [...]

Reportažai apie kūrybines dirbtuves, skirtas K. Donelaičio metams, jau Virtualioje edukacinėje bibliotekoje

Kviečiame užsukti į Ugdymo plėtotės centro Virtualią edukacinę biblioteką ir pažiūrėti 2 reportažus apie kūrybines dirbtuves, skirtas K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms: „Metai repo stiliumi“ ir „Vizualizuok Metus“.

Sauliaus Dastiko tapybos paroda „Nėra pabaigos kelionei“

Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija maloniai kviečia Jus į Sauliaus Dastiko tapybos parodą „Nėra pabaigos kelionei“, kuri vyks š.m. liepos 17 d.–rugpjūčio 28 d. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11 Vilnius).

Šiais metais Baltijos kelio 25-metis!

Artėjant Baltijos kelio 25-mečiui vis iš naujo prisimename ir apmąstome tai, kas įvyko tais svarbiais 1989-aisiais. Neabejojame, kad Baltijos kelio reikšmės klausimas ir šiandien lieka aktualus, todėl norime su Jumis pasidalinti dr. Vlado Sirutavičiaus (Lietuvos istorijos institutas) įžvalgomis.

Moderni UNESCO Pasaulio gamtos paveldo apsaugos stebėjimo sistema

Pristatome Pasaulio paveldo apžvalgos (angl. World Heritage Outlook) programą, kurią vykdo UNESCO Patariamoji organizacija gamtos paveldo klausimais – IUCN (Tarptautinė gamtos apsaugos sąjunga). Šia programa siekiama ne tik susipažinti su UNESCO Pasaulio gamtos paveldo vietovėmis, bet ir suprasti, kokia yra gamtos paveldo apsaugos situacija šiose vietovėse, t.y., susipažinti su geros praktikos pavyzdžiais bei su vietovėmis, kuriose [...]
Daugiau naujienų
Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Romero Bayter (Kolumbija) tapybos paroda

„EXTRACOMUNITARIO“