Naujienos

Brolių Falahi (Iranas) paroda „Kai džinai palieka žemę“

aut. Fallahi

Broliai Rouholah ir Rahim Falahi gimė ir išaugo Irane didelėje šeimoje šalia Persijos „perlų“ – Širazo ir Persepolio. Jų mama – gerbiama miesto moteris, kilimų audėja viena augino 8 vaikus. Todėl rankų darbas broliams Falahi buvo šventas. Jie augo tradicijoms ir amatams pagarbos kupinoje aplinkoje. Norėdami palengvinti mamos vargus, jie anksti tapo savarankiški. Rouholah  baigė anglų kalbos literatūros studijas universitete ir nuo pat vaikystes dirba gidu, o Rahim studijuoja kino meną Teherane. Abu mėgsta keliauti ir kalbėtis su klajokliais, kaimų gyventojais, amatininkais. Nuostabu, kaip lengvai žmonės atveria broliams savo širdis. Jie leidžiasi fotografuojami ir atskleidžia daug savo likimo paslapčių. Fotografavimas tapo didžiausia brolių aistra. Su didžiule meile ir gilia užuojauta broliai fiksuoja, kaip amatų meistrai ir klajokliai po truputį tampa miesto gyventojais.

Dauguma fotografų fiksuoja persiškus kilimus arba didžiaakių merginų grožį, o jie – darbininkų rankas. Kalbančias rankas. Iš jų galima perskaityti žmogaus likimą. Broliai daro neįkainojamą darbą – saugo sparčiai nykstantį tikrą autentišką Persijos pasaulį. Kas antras iranietis naudojasi išmaniuoju telefonu, važinėja gražiomis mašinomis, dauguma jų valgo greitą maistą ir geria kolą. O vaikinai pastebi senuką ropių virėją Širazo turguje, nes ten toje pačioje vietoje virė nuo peršalimų saugančias ropeles dar šio senuko prosenelis, pamato žolininką Atarą, kurio stebuklų krautuvėlė veikia jau apie 70 metų, klajoklių vaikus, kurių šiurkščios, šalčio pakąstos ir karščio nualintos rankytės pirmą kartą liečia mobiliojo telefono klaviatūrą. Fotografuodami broliai pagauna „džinus“, kurie po truputį palieka žemę.

Parodoje pristatomos 60 nuotraukų, kurios supažindina mus su nykstančia Irano kultūra, demonstruoja, kad rytiečiai nėra mums tolimi ir kalba  apie tikrąsias paprastąsias vertybes, kurių iš tiesų ilgimės.

2016 10 03 Kategorija: Galerija, Nematerialus kultūros paveldas, Kultūros raiškos įvairovė, Visos naujienos