Naujienos

Vasilijaus Degtiarev fotografijų paroda „Lietuvos sentikiai“

Vasilijaus Degtiarev fotografijų paroda „Lietuvos sentikiai“ Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos parodų salėje eksponuojama nuo 2019 spalio 17 d. iki lapkričio 11 d.

V.Degtiarev – Lietuvos kinematografininkų ir Lietuvos fotomenininkų sąjungų narys, surengęs per 30 parodų. Šioje parodoje eksponuojamas fotografijų ciklas apie Lietuvos sentikius pradėtas 2008 m. Tai didelės parodos, kuri bus surengta 2020 m., fragmentas.

Sentikiai, unikali tautinė ir religinė bendruomenė, Lietuvoje apsigyveno prieš daugiau kaip 300 metų.  Sentikių emigracija iš Rusijos susijusi su Rusų stačiatikių bažnyčios skilimu XVII a. viduryje, kai sentikiai buvo caro valdžios represuoti ir persekioti (iki 1905). Sentikiai sudaro ¼ visų Lietuvoje gyvenančių rusų tautybės žmonių.

Autorius pradėjo fotografuoti būdamas 7 metų, kai gavo dovanų fotoaparatą „Smena“ ir leisdavo  vasaros atostogas Aukštakalnio kaime pas savo senelį Ignalinos krašte. Baigęs mokyklą, dirbo Lietuvos kino studijoje, teko daug važinėti po Lietuvą, tad V.Degtiarev turėjo galimybę fiksuoti sentikių gyvenimą visur, kur jie gyveno.

„Man ten viskas buvo labai artima – dvasios tėvų ir paprastų sentikių veidai, giedojimas iš bažnytinių knygų, ikonos. Gyvenimas harmonijoje su gamta, gerumas ir meilė vienas kitam, draugystė, pagalba sunkią minutę, bendras valgymas ir bendra malda – visa tai mano širdyje pažadino norą būti kuo arčiau sentikių ir geriau pažinti jų gyvenimą. Apie sentikius daug skaičiau, dalyvaudavau konferencijose, kuriose buvo tyrinėjama Lietuvos bei Rusijos sentikių istorija ir kultūra. Tikėjimas ir malda dažnai daro stebuklus, nematomus paprasta akimi. Kaip tai pastebėti, užfiksuoti?“  V.Degtiarev

 

 

2019 10 14 Kategorija: Kultūros raiškos įvairovė, Visos naujienos