Vasaros pabaigoje, rugpjūčio 29-30 d., UNESCO Asocijuotųjų mokyklų tinklo (ASPnet) atstovai iš skirtingų Lietuvos kampelių susitiko kasmetiniame tinklo renginyje, kuriame keitėsi patirtimis ir sėmėsi naujų idėjų naujiems mokslo metams. Susitikimą organizavo Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas, kartu su Alytaus Dainavos progimnazija ir Žuvinto biosferos rezervato lankytojų centru.
Renginio metu tinklo koordinatorė Dalia Stabrauskaitė apžvelgė praėjusių metų veiklas, apėmusias moksleivių debatus Estijoje, kūrybinius konkursus, UNESCO savaitės mokyklose minėjimą, veiklas kryždirbystės, socialinės atskirties ir kitose srityse. Taip pat buvo pristatytos švietimo eksperčių doc. dr. Sandros Kairės, dr. Eglės Pranckūnienės ir Indrės Augutienės visoms tinklo mokykloms pateiktos rekomendacijos, kaip toliau stiprinti globalaus pilietiškumo, darnaus vystymosi ir tarpkultūrinio supratimo sritis.
Pasidžiaugta, kad ASPnet mokyklos, dalyvaudamos „DVT ambasadorių“ iniciatyvoje kūrybiškai nagrinėja ir prasmingai prisideda prie darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo, pasitelkdamos skirtingus metodus ir mokymo(si) būdus (pažintines išvykas, debatus, diskusijas, protmūšius, talkas, kūrybines dirbtuves, integruotas pamokas ir kt.). Be to, mokyklos vis aktyviau vysto partnerystes su vietos organizacijomis, sudarydamos sąlygas moksleiviams savanoriauti ir prisidėti prie konkrečių pokyčių savo aplinkoje. Alytaus Dainavos progimnazijai padovanota tinklo moksleivių sukurta plakatų – infragrafikų, pristatančių skirtingus darnaus vystymosi tikslus, paroda.
Alytaus Dainavos progimnazijos direktorė Edita Matulevičienė dalyviams pristatė sėkmingus infrastruktūrinius sprendimus, prisidedančius prie mokyklos bendruomenės narių gerovės – aktyviai naudojamą sensorinį kambarį, sporto kompleksą, mokyklos daržą. Etikos mokytoja ir projektų vadovė Eglė Lynykienė dalyvius įtraukė į kūrybinę veiklą, išmokydama pasigaminti vaškines drobeles, kurios padeda tvariai laikyti maisto produktus ir ilgiau juos išlaikyti šviežius.
Antroji renginio dalis buvo skirta Žuvinto biosferos rezervato, kuris priklauso pasauliniam UNESCO programos „Žmogus ir biosfera“ tinklui, pažinimui. Dalyviai nakvojo Gamtos mokykloje ir susipažino su jos teikiamomis galimybėmis mokykloms, kartu su ekologu Arūnu Pranaičiu leidosi į vakarinį gervių stebėjimą, o su rezervato grupės patarėju Tomas Pikūnu geriau pažino pirmosios Lietuvos saugomos teritorijos ypatingumą. Su juo apžiūrėjo interaktyvią lankytojų centro ekspoziciją, klausėsi pranešimo apie rezervato reikšmę, veiklos sritis, lankytinas vietas ir resursus mokykloms, žiūrėjo video reportažus apie pelkininkystę. Įgytas žinias dalyviai patikrino žaisdami Gamtos mokyklos specialistės Kristinos Čeponienės komandinį žaidimą. Renginys užbaigtas dalyvių diskusija apie patirtinio mokymosi patirtis ir bendresnėmis refleksijomis.
Kasmetiniais tinklo narių susitikimais siekiama stiprinti ASPnet bendruomenę – skatinti tarpusavio bendradarbiavimą, mokytis vieniems iš kitų, dalinantis patirtimis ir iššūkiais, o taip pat vystyti mokyklų bendradarbiavimą su kitomis UNESCO programoms ir tinklams priklausančiomis organizacijomis. Šių metų susitikime dalyvavo atstovai iš 9 tinklo mokyklų: Alytaus Dainavos progimnazijos, Gargždžų „Kranto“ progimnazijos, Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos, Klaipėdos technologijų mokymo centro, Šakių „Žiburio“ gimnazijos, Šiaulių Didždvario gimnazijos, Šilutės Vydūno gimnazijos, Vilniaus Valdorfo Žaliosios mokyklos ir Vilniaus Žemynos gimnazijos.
2024 09 03 Kategorija: Darnus vystymasis, Švietimas, Asocijuotų mokyklų tinklas, Visos naujienos