Baltijos valstybės kviečia dar kartą prisijungti prie Baltijos kelio

Latviai, lietuviai, estai ir visi kiti pasaulio gyventojai, kurie palaiko Baltijos kelio idėjas, kviečiami virtualiame socialinės žiniasklaidos žemėlapyje pažymėti vietą nuo Talino iki Vilniaus; tai simbolinis gestas, sekant paskui buvusius Baltijos kelio dalyvius. Galbūt jauniausioji karta iš savo tėvų girdėjo apie Baltijos kelią, ir tai yra puiki galimybė parodyti pasauliui, kad jų idealai vis dar gyvi ir egzistuoja.

1989 m. rugpjūčio 23 d. beveik du milijonai žmonių iš trijų valstybių susikabino rankomis taikiai demonstracijai laisvės vardu, kuri tapo vieninteliu stipriausiu įvykiu, siekiant atkurti Baltijos valstybių nepriklausomybę 1991 metais. Tą dieną Baltijos kelią stebėjo didžiausios žiniasklaidos agentūros ir reporteriai iš viso pasaulio, tai buvo gyvas vienybės paminklas laisvės vardan.

Socialinės žiniasklaidos kampanijos tikslas – sužadinti 1989 m. vasaros emocijas, siūlant jaunajai kartai galimybę dalyvauti šiame nuostabiame Baltijos valstybių istoriniame renginyje ir tokiu būdu padėkoti savo tėvams, seneliams, broliams ir seserims, kurie stovėjo ant kelio prieš 24 metus.

Naudojantis socialinių tinklų ir interneto tinklalapio www.thebalticway.eu prieiga, kiekvienas gali virtualiai prisijungti prie demonstracijos ir praeiti buvusį 600 km ilgio Baltijos kelią virtualiame žemėlapyje. Penktadienio naktį kelias bus užbaigtas ir įrašytas į istoriją.

Socialinės žiniasklaidos vartotojai kviečiami per Twitter, Facebook ir Draugiem.lv prieigą sekti istorinę Baltijos kelio minėjimo dieną – penktadienį, rugpjūčio 23 d., kur penkias dienas anglų kalba nuolat bus atnaujinami faktai, nuotraukos ir citatos iš Baltijos kelio, panašiai kaip 1989 metais. Diskusijoms socialinėje žiniasklaidoje galima naudoti grotelių simbolį #BalticWay.

Daugiau:

https://www.facebook.com/balticway2013
www.twitter.com/BalticWay
www.draugiem.lv/BalticWay

Šaltinis – Latvijos nacionalinė UNESCO komisija

2013 08 21 Kategorija: Dokumentinis paveldas, Komunikacija ir informacija, Visos naujienos