Tiesioginė transliacija iš forumo, skirto Vilniaus istorinio centro įrašymo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą 20-čiui

© R. Raulynaitis

Kviečiame gruodžio 4 d. (ketvirtadienis) 16 val. stebėti tiesioginę transliaciją iš tarptautinio kultūros paveldo forumo „Istorinio miestovaizdžio išsaugojimas ir raida”. Forumas skirtas Vilniaus istorinio centro įrašymo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą 20-čio paminėjimui.

Transliacija: http://www.delfi.lt/video/gyvai/kulturos-paveldo-forumas-istorinio-miestovaizdzio-issaugojimas-ir-raida.d?id=66575142

2014 m. gruodžio 4–6 dienomis Vilniuje vyks tarptautinis kultūros paveldo forumas, skirtas Vilniaus istorinio centro (Senamiesčio) įrašymo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą 20-mečiui. Vilniaus forume pranešimus skaitys regiono miestų, įrašytų į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, atstovai – paveldo tvarkybos specialistai iš Baku, Budapešto, Krokuvos, Liublino, Lvovo, Rygos, Sankt Peterburgo, Tbilisio, Torunės ir Varšuvos.

Taip pat dalyvaus tarptautinių organizacijų atstovai – UNESCO Pasaulio paveldo centro Europos ir Šiaurės Amerikos padalinio vadovė, Pasaulio paveldo miestų organizacijos generalinis direktorius, Tarptautinio kultūros vertybių konservavimo ir restauravimo studijų centro (ICCROM) Vietovių skyriaus direktorius, Tarptautinės paminklų ir paveldo vietovių tarybos ICOMOS atstovai.

Forumo tema: „Istorinio miestovaizdžio išsaugojimas ir raida“. Forume siekiama aktualizuoti UNESCO „Rekomendacijas dėl istorinio urbanistinio kraštovaizdžio (miestovaizdžio)“ ir analizuoti jas šiuolaikinės ekonominės ir socialinės pažangos bei jos įtakos miestovaizdžiams kontekste.

1972 metais UNESCO priėmė Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo apsaugos konvenciją. Lietuva prie šios konvencijos prisijungė 1992 metais, o 1994 metais UNESCO Pasaulio paveldo komitetas Vilniaus istoriniam centrui (senamiesčiui) suteikė Pasaulio paveldo statusą. Prieš dešimt metų į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įrašyta ir kita buvusi Lietuvos sostinė – Kernavės archeologinė vietovė. 2000 metais Vilnius tapo Pasaulio paveldo miestų organizacijos nariu.

Daugiau informacijos: www.vsaa.lt

Forumo organizatoriai: Vilniaus miesto savivaldybė ir Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra.
Forumo partneriai:
Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija ir ICOMOS Lietuvos nacionalinis komitetas.
Forumo rėmėjai:
UAB „Baltisches Haus“, UAB „Sweco Lietuva”, informacinis rėmėjas – žurnalas „Statyba ir architektūra“.

2014 12 04 Kategorija: Kultūra, Pasaulio paveldas, Visos naujienos