Majd Kara (Sirija) tapybos paroda „Antrasis gimimas“

aut. Majd Kara, 2016

aut. Majd Kara, 2016

Majd Kara yra kilęs iš Homso miesto Sirijoje. Jis mokėsi Damasko universiteto Dailės fakultete 2008-2012. Trejus metus praleido Homse tapydamas, stebėdamas žmones, studijuodamas jų veidus, išraiškas, reakcijas… 2015 m. išvyko gyventi į Turkiją, kur toliau intensyviai užsiėmė tapyba. Nuo šių metų balandžio Majd Kara persikėlė gyventi į Lietuvą, šiuo metu gyvena ir dirba Vilniuje.

Parodą „Antrasis gimimas” sudaro 12 tapybos darbų, kiekvienas jų skirtingai nagrinėja žmogaus transformacijos idėją, gimimą naujai dvasine prasme. Gimimas – tai žmogaus kelionė iš vieno pasaulio į kitą, dažniausiai šioje kelionėje neaišku, kur keliaujama, o jei ir atrodo, kad aišku, neretai – ši vizija yra suformuota mūsų galvose tam tikrų išorinių faktorių. Kelionės, kurioje atsiduriame, tikslas gali būti pabėgti iš kažkur ar pakliūti į tam tikrą vietą, tačiau žmogaus transformacija yra neišvengiama kiekvienoje dvasinėje kelionėje. Dažniausiai tokie pokyčiai nevyksta sąmoningai, yra neplanuoti, jie pavaldūs atsitiktinumo dėsniams, ir atsiskleidžia visa įmanoma spalvų ir atspalvių palete, nuo juodos iki baltos. Būtent dvasinėse kelionėse mes susiduriame su tikrąja žodžio serendipity prasme – išsiruošę ieškoti vieno, randame kažką visai kita, bet galbūt dar vertingesnį.

Kiekvienas gimimas potencialiai gali vesti į atgimimą, tačiau tuo pat metu jis gali vesti ir į mirtį. Gyvenimas tuo tarpu yra transformacijų kupina kelionė.  Transformacijas žmogaus gyvenime gali paskatinti visuomenė, religija, politika, mūsų pačių vidinis pasaulis ir kt. Kiekvienas paveikslas šioje parodoje – tai langas į tam tikrą žmogaus transformacijos procesą. Lankytojai kviečiami pažvelgti į kiekvieną jų ir pamedituoti apie galimus transformacijų rezultatus. Kaip rašė Leonardas Cohen΄as,  kur pažvelgsi, visur įtrūkimai, taip šviesa patenka vidun.

Tai antroji personalinė dailininko paroda Lietuvoje. 2012 m. Sirijoje jis surengė personalinę parodą Ayam galerijoje Damasko mieste, o 2013 m. dalyvavo Damasko dailininkų forume.

2016 11 14 Kategorija: Galerija, Kultūros raiškos įvairovė, Visos naujienos