Prasideda globalios interneto politikos sprendėjų ir inovatorių susitikimas

Š. m. rugsėjo 14-17 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Vilnius) vyksta 5 – asis Interneto valdymo forumas. Jo metu bus aptariami iššūkiai, su kuriais susiduria šių laikų visuomenė, neįsivaizduojanti savo gyvenimo be informacinių technologijų. Forume ketina dalyvauti pusantro tūkstančio atstovų iš 70 pasaulio valstybių, tarp jų – UNESCO delegacija, vadovaujama UNESCO generalinės direktorės pavaduotojo komunikacijai ir informacijai Jānio Kārkliņš.

Vieną didžiausių tarptautinių forumų Lietuvos istorijoje organizuoja Jungtinių Tautų (JT) Generalinis sekretoriatas kartu su LR susisiekimo ministerija.

Renginyje dalyvauja politikai, verslininkai, nevyriausybinių organizacijų atstovai bei akademinė bendruomenė. Forumo metu vykstančiose konferencijose ir darbo grupių diskusijose gimstančios idėjos įgyvendinamos tarptautiniu ar nacionaliniu lygmeniu. Tarp dalyvių – aukšto rango pareigūnai iš 70 pasaulio valstybių, Europos ir nacionalinių parlamentų nariai, didelių tarptautinių korporacijų, tokių kaip „Facebook“, „PayPal“ ar „Cisco“, atstovai. Forume laukiama daugiau kaip 100 dalyvių iš Lietuvos – politikos, verslo ir nevyriausybinių organizacijų atstovų.

Interneto valdymo forumas yra nuo 2006 m. kasmet vis kitame pasaulio žemyne organizuojamas Jungtinių Tautų renginys, kuriame diskutuojama, kaip maksimaliai išnaudoti interneto suteikiamas galimybes ir kaip jas panaudoti žmonių gerovei, kaip reaguoti į riziką ir iššūkius internete.

Interneto valdymo forumas skirtas visoms pasaulio vyriausybėms, nevyriausybinėms organizacijoms, privačiam sektoriui ir akademinei bendruomenei keistis nuomonėmis, dalytis geriausia praktika ir ieškoti bendrų sprendimų, kad būtų užtikrintas interneto saugumas, stabilumas, technologinė ir socialinė plėtra.

Interneto valdymo forumas yra atviras ir jame gali dalyvauti visi norintys. Daugiau informacijos – interneto svetainėse www.igf2010.lt ir www.intgovforum.org.

Šaltinis – Susisiekimo ministerija

2010 09 14 Kategorija: Jungtinės Tautos, Komunikacija ir informacija, Renginiai, UNESCO, Visos naujienos